PKO BP Ekstraklasa Blog

Adam "Neerven" Marczak z Rakowa mistrzem PKO BP Ekstraklasa Games!

Autor:Ekstraklasa Games,
wtorek, 30.04.2024

Wielkie Finały PKO BP Ekstraklasa Games już za nami! Podczas dwudniowego wydarzenia w Rotundzie PKO Banku Polskiego w Warszawie poznaliśmy Mistrza Polski w EA Sports FC 24. Został nim Adam "Neerven" Marczak reprezentujący barwy Rakowa Częstochowa. Debiutujący w tym sezonie “Neerven” dzięki wygranej w Wielkich Finałach wystąpi w FC PRO World Championship oraz w eChampions League.

CANAL PLUS ONLINE

Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę, gdzie dwunastka najlepszych zawodników została przydzielona do dwóch sześcioosobowych grup. Już właśnie w tej fazie turnieju pojawiły się niespodzianki. Miłosz "milosz93" Bogdanowski, który podczas fazy zasadniczej Pro zajął pierwsze miejsce musiał uznać wyższość swoich przeciwników i zakończył swoją przygodę w fazie grupowej.

Z bardzo dobrej strony w grupie A zaprezentował się Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski z Puszczy Niepołomice, który wygrał wszystkie swoje spotkania w grupie. W grupie B najlepszy okazał się reprezentant Stali Mielec - Dominik "ipierug" Ostatek.

Finałową niedzielę to nowy format fazy pucharowej, czyli drabinka pojedynczej eliminacji. Tutaj każdy z graczy wiedział dobrze, że nie ma miejsca na błędy. Rozpoczęliśmy ćwierćfinały od pojedynku graczy Puszczy Niepołomice i Jagiellonii Białystok. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kamila “Riptorka” Soszyńskiego. W jego ślady poszedł “Dewidek”, “Neerven” oraz “ipierug”.

O awans do Wielkiego Finału jako pierwsi walczyli “Riptorek” i “Dewidek”. Ta dwójka zagwarantowała nam niesamowite widowisko, a zwieńczeniem tego była seria rzutów karnych, która zakończyła się wynikiem 14:13 dla reprezentanta Jagiellonii Białystok. W drugim spotkaniu zobaczyliśmy aż 10 goli w podstawowym czasie gry autorstwa zawodników Stali Mielec i Rakowa Częstochowa, ale większość z nich zdobył debiutujący w tych rozgrywkach “Neerven”. Dzięki wygranej w półfinale Kamil “Riptorek” Soszyński oraz Adam "Neerven" Marczak zagwarantowali sobie udział w rozgrywkach eChampions League.

Wielki Finał lepiej rozpoczął ubiegłoroczny mistrz. “Riptorek”. Kamil Soszyński już w czwartej minucie spotkania wyszedł na prowadzenie, ale jego przeciwnik nie dał jednak za wygraną i zakończył pierwszą połowę na prowadzeniu po zdobyciu dwóch goli. W drugiej połowie rywalizacja była wyrównana i do ostatnich chwil ciężko było wskazać jak zakończy się ten mecz. W ostatniej akcji górą okazał się “Neerven”, który po fantastycznym kontrataku potwierdził, że to on wygrywa Wielki Finał. Debiutant spełnił swoje marzenie i wzniósł w górę trofeum PKO BP Ekstraklasa Games. Gracz Rakowa Częstochowa zdobył tym samym swój pierwszy tytuł Mistrza Polski w grze EA Sports FC 24. Oprócz tytułu “Neerven” wywalczył nagrodę pieniężną w wysokości 13 tysięcy złotych, nagrody od partnerów oraz awans na FC PRO World Championship, oraz wcześniej wspominamy eChampions League. Podium tego sezonu PKO BP Ekstraklasa Games uzupełniają Kamil “Riptorek” SoszyńskI oraz Dawid "Dewidek" Kamasiński.