STRONA OFICJALNA
2019.05.15
Akademie Klasy Ekstra: Gdańsk

W Sopocie na boisku tamtejszego Ogniwa, 14 maja 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach czwartej edycji cyklu imprez dla najmłodszych pod hasłem „Akademie Klasy Ekstra”, które organizowane są przez Ekstraklasę SA dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Turniej został zorganizowany na gościnnym obiekcie sopockiego Ogniwa, który licznie odwiedzili młodzi piłkarze z Gdańska i okolic. Gdańską edycję cyklu „Akademii Klasy Ekstra” uroczyście otworzył Józef Gładysz – legendarny trener i zawodnik Lechii, wychowawca wielu pokoleń zawodników, w tym reprezentantów kraju.

 

W turnieju wzięło udział  411 dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 11 lat, a ich  zmagania obserwowało ponad 60 rodziców, 17 trenerów, opiekunowie i wolontariusze. Spośród uczestników jedną z najaktywniejszych grup stanowiły miejscowe przedszkolaki.

 

Turniejowi i młodym zawodnikom, bacznie przyglądał się gość specjalny imprezy – Dariusz „Tiger” Michalczewski, skupiający w szczególności uwagę na postępach swojego syna Dariusza Juniora, który należał do wyróżniających się zawodników w kategorii U-11.

 

Wszyscy obecni na imprezie wykazywali zainteresowanie zwłaszcza nową piłkarską dyscypliną i próbowali sił podczas pojedynków na stole do TEQBALLA.

 

Po kilkugodzinnej zabawie w ramach „Akademii Klasy Ekstra”, zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary, a Akademia ruszyła do kolejnego, pobliskiego przystanku  na swojej piłkarskiej trasie - Gdyni.

 

 

 

 

 

 

 


News

Hiszpania w natarciu - podsumowanie strzeleckie 2019 (cz. I)

2020.01.08
News

Wydarzenie 20. kolejki: Alergia na "wapno"

2019.12.23
News

Podsumowanie 20. kolejki 2019/2020

2019.12.23
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X