STRONA OFICJALNA
2019.05.20
Akademie Klasy Ekstra: Legnica
Fot. 400mm.pl

W niedzielę, 19 maja 2019 roku w trakcie czwartej edycji Akademii Klasy Ekstra, organizatorzy dotarli po raz pierwszy w historii cyklu imprez do Legnicy.

W piękne słoneczne przedpołudnie na kolejny przystanek akcji przybyło z „Akademią Klasy Ekstra” wielu młodych piłkarzy z Legnicy i okolic wraz ze swoimi rodzicami.

 

Wydarzenie uroczyście otworzył Wojciech Robaszek – dyrektor Akademii Miedzi Legnica, który razem z odpowiedzialnym  za upowszechnianie aktywności fizycznej w Legnicy Henrykiem Zdanowiczem z Miejskiego Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, zachęcali do sportowego i zdrowego trybu życia.

 

Gościem specjalnym spotkania był Patryk Makuch zawodnik pierwszej drużyny Miedzi Legnica, który bacznie przyglądał się prowadzonym zajęciom przez szkoleniowców Akademii.

 

Na zawodników czekało wiele piłkarskich atrakcji. Najmłodszym bardzo podobały się „piłkarskie dmuchańce”, boiska oraz bramki z pomiarem prędkości i celności. Starsi najbardziej zainteresowani byli rozgrywkami w mini turniejach rozgrywanych na boiskach dla dzieci U-11, natomiast młodsi wybierali rywalizację w „Funinho” (trzyosobowe zespoły na specjalnie wytyczonych boiskach z czterema małymi bramkami).

 

Zebrani trenerzy obserwowali zawodników ćwiczących na profesjonalnych trenażerach FITLIGHT, dzięki którym bada się czas reakcji i koordynację przestrzenną, jednocześnie sprawdzając piłkarskie podstawy. Wyniki zostały uznane za cenny materiał dydaktyczny dla trenerów.

 

Ponadto trenerzy, rodzice i dzieci mogli zobaczyć specjalne pokazy gry, a także samemu wziąć udział w TEQBALL – nowej odmianie futbolu. Dla najmłodszych został stworzony również specjalny namiot do zabaw plastycznych.

 

Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów i pucharów piłkarskie miasteczko Akademii Klasy Ekstra wyruszyło do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia.

 

„AKE” organizowane są przez Ekstraklasę SA, dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


News

Wisła P. 1:1 Zagłębie - Wciąż bez wygranej

2020.02.23
News

Sąsiedzki dzień... 23. kolejka (niedziela)

2020.02.22
News

Piast 1:0 Cracovia - Jedna wystarczyła

2020.02.22
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X