STRONA OFICJALNA
2019.05.19
Akademie Klasy Ekstra: Lubin
Fot. 400mm.pl

Piękną, słoneczną pogodą 18 maja 2019 roku, przywitał Lubin uczestników i organizatorów Akademii Klasy Ekstra. Na nowoczesnych i gościnnych boiskach akademii Zagłębia zjawiło się mnóstwo młodych adeptów piłkarstwa z Lubina i okolic, którzy wraz ze swoimi rodzicami, wychowawcami i trenerami aktywnie włączyli się w zabawę i piłkarską rywalizację w ramach czwartej już edycji cyklu imprez dla najmłodszych pod hasłem „Akademie Klasy Ekstra”. „AKE” organizowane są przez Ekstraklasę SA dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Tym razem mobilne piłkarskie miasteczko dotarło do pierwszego z dolnośląskich klubów Lotto Ekstraklasy – lubińskiego KGHM Zagłębia, którego to zawodnicy akademii byli gospodarzami i głównymi uczestnikami piłkarskich gier i zabaw. Z zaproszenia skorzystały również zaprzyjaźnione akademie m.in. z Wałbrzycha i Świdnicy.

 

Na uczestników czekało wiele atrakcji, jak zabawa na dmuchanych boiskach, bramki z pomiarem prędkości piłki, dmuchane bramki do strzałów na celność, czy tory przeszkód dla najmłodszych. Dużym zainteresowaniem cieszył się trenażer refleksu. Jednak najciekawsze jak zawsze okazały się rozgrywki w miniturniejach w kategoriach U-11, oraz w „Funino” dla najmłodszych (dzieci w trzyosobowych zespołach grają na specjalnie wytyczonych boiskach z czterema małymi bramkami).

 

Wszyscy uczestnicy imprezy, a było ich łącznie ponad 320 (w tym 270 dzieci), mogli zobaczyć specjalne pokazy gry w TEQBALL oraz spróbować swoich sił w tej nowej konkurencji.

 

Miłą niespodziankę sprawili zawodnicy pierwszej drużyny KGHM Zagłębia, którzy po porannym treningu, tuż przed wyjazdem na swój ostatni mecz ligowy. przyszli na boiska klubowej  akademii i rozdawali autografy najmłodszym fanom.

 

Imprezę zakończono rozdaniem pamiątkowych dyplomów i pucharów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


News

Hiszpania w natarciu - podsumowanie strzeleckie 2019 (cz. I)

2020.01.08
News

Wydarzenie 20. kolejki: Alergia na "wapno"

2019.12.23
News

Podsumowanie 20. kolejki 2019/2020

2019.12.23
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X