STRONA OFICJALNA
2019.05.24
Akademie Klasy Ekstra: Sosnowiec
Fot. 400mm.pl

W Sosnowcu 23 maja 2019 roku odbyła się kolejna impreza z cyklu Akademia Klasy Ekstra. Mimo opadów deszczu i porywistego wiatru, uczestnicy nie zawiedli i bardzo licznie stawili się na obiektach „AKS Niwka”. To już czwarta edycja „Akademii Klasy Ekstra”, które organizowane są przez Ekstraklasę SA dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki i mają promować wśród najmłodszych aktywność fizyczną.

Zagłębie Sosnowiec jako ligowy beniaminek, po raz pierwszy uczestniczyło w tym wyjątkowym projekcie, dlatego też zainteresowanie młodych zawodników było bardzo duże. Do rywalizacji w miniturniejach i piłkarskich zabawach przybyły ekipy z m.in. z Zawiercia, Krzeszowic, czy Dąbrowy Górniczej, łącznie blisko 200 młodych zawodników

 

Do piłkarskich zmagań młodych adeptów mocno zachęcali pomocnicy pierwszej drużyny Zagłębia: Tomasz Nowak i Dawid Ryndak, a nad wszystkim czuwał wiceprezes fundacji akademii Zagłębia Sosnowiec – Jarosław Wojciechowski.

 

Tym razem zajęcia Akademii Klasy Ekstra, ze względu na sytuację pogodową skupiły się na rozgrywkach w miniturniejach dla dzieci z kategorii U-11 oraz w Funino dla kategorii U-9, które dzięki zaangażowaniu trenerów i instruktorów Zagłębia Sosnowiec przebiegły bardzo sprawnie.

 

Wszyscy uczestnicy imprezy, z ciekawością zobaczyli specjalne pokazy gry w TEQBALL oraz spróbowali swoich sił w tej nowej konkurencji.

 

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych udało się sprawnie przeprowadzić całe wydarzenie ku zadowoleniu przede wszystkim jej najmłodszych uczestników i licznie zebranych rodziców. W nagrodę najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


News

Hiszpania w natarciu - podsumowanie strzeleckie 2019 (cz. I)

2020.01.08
News

Wydarzenie 20. kolejki: Alergia na "wapno"

2019.12.23
News

Podsumowanie 20. kolejki 2019/2020

2019.12.23
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X