STRONA OFICJALNA
2019.05.21
Akademie Klasy Ekstra: Wrocław
Fot. 400mm.pl

Stolica Dolnego Śląska – Wrocław, 20 maja 2019 roku, była kolejnym przystankiem na trasie tegorocznej edycji Akademii Klasy Ekstra, cyklu imprez dla najmłodszych, które organizowane są przez Ekstraklasę SA i dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na stadionie przy ul. Oporowskiej tego dnia pojawiło się wielu młodych zawodników. Część z nich stanowili na co dzień trenujący w Akademii Śląska oraz w innych  okolicznych klubach. Tradycyjnie nie zabrakło najmłodszych z przedszkoli, dla których przygotowano specjalne atrakcje sportowe i plastyczne. Wśród przedszkolaków dużą popularnością szczególnie cieszyły się specjalne tatuaże z logotypem Ekstraklasy oraz maskotka wrocławskiego klubu – Orzeł Ślązak.

 

Gośćmi specjalnymi imprezy byli: Vitezslav Lavicka, trener Śląska i zawodnicy WKS-u Mariusz Pawelec i Michał Chrapek. Jako gospodarz „AKE” występował Tadeusz Pawłowski –  legendarny zawodnik Śląska, były trener, a obecnie dyrektor akademii wrocławskiego klubu.

 

Na uczestników, jak co roku czekało wiele piłkarskich atrakcji, które przynosiły najmłodszym dużo frajdy. Profesjonalne treningi przy użyciu trenażera do badania refleksu i koordynacji były prowadzone przez sztab szkoleniowy wrocławskiej akademii.

 

Jak zawsze największe emocje wzbudziły oczywiście rozgrywki w miniturniejach w kategoriach U-11, oraz Funino dla najmłodszych, czyli gra w trzyosobowych zespołach na specjalnie wytyczonych boiskach z czterema małymi bramkami.

 

Poczynaniom młodych piłkarzy przyglądała się spora grupa rodziców i wychowawców. Wszyscy uczestnicy imprezy, a było ich łącznie ponad 400, mogli zobaczyć specjalne pokazy gry w TEQBALL, który jest skrzyżowaniem gry w piłkę nożna i tenis stołowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po kilkugodzinnych zmaganiach młodzi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary oraz klubowe upominki Śląska.

 


News

Wydarzenie 21. kolejki: Naprawdę niebezpieczny wynik...

2020.02.10
News

Oficjalny quiz Ekstraklasy: zwycięzcy w styczniu!

2020.02.10
News

Wisła P. 2:3 Pogoń - Niesamowity zwrot akcji

2020.02.09
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X