STRONA OFICJALNA
2019.05.22
Akademie Klasy Ekstra: Zabrze
Fot. 400mm.pl

21 maja 2019 roku Akademie Klasy Ekstra dotarły na Górny Śląsk do Zabrza. Był to kolejny, dziewiąty już przystanek na trasie tegorocznej edycji tego przedsięwzięcia, stanowiącego cykl imprez dla najmłodszych, organizowanych przez Ekstraklasę SA i jej Fundację, dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Z zaproszenia udziału w zajęciach Akademii na stadionie Walki Zabrze skorzystało wiele drużyn z całego Śląska. W rozgrywkach, grach i zabawach można było zobaczyć zawodników m.in. z Gliwic, Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich czy Strzybnicy.

 

Jak zwykle, nie zabrakło najmłodszych z okolicznych przedszkoli, dla których przygotowano specjalne atrakcje sportowe i plastyczne. Dużą popularnością wśród nich  cieszyły się specjalne tatuaże z logotypem Ekstraklasy oraz zdjęcia z maskotkami zabrzańskiego klubu –Jorgusiem i Żabolkiem.

 

Wszystkie dzieci wraz z obecnymi rodzicami i trenerami rozpoczęli dobrą zabawę  taneczną rozgrzewką, którą przeprowadził animujący imprezę – DJ UCHO.

 

Gościem specjalnym imprezy był gwiazdor Górnika Zabrze Dani Suarez. Hiszpan spróbował także swoich sił w grze w TEQBALL, nowej piłkarskiej konkurencji, wykorzystującej zasady piłki nożnej i... tenisa.

 

Na uczestników jak co roku czekało wiele piłkarskich atrakcji, które przyniosły młodym piłkarzom dużo frajdy. Profesjonalne treningi, przy użyciu specjalistycznego sprzętu jak FITLIGHT - trenażera do badania refleksu i koordynacji były prowadzone przez sztab szkoleniowy zabrzańskiej akademii.

 

Zawodnicy brali udział w miniturniejach U-11 i U-9, a najmłodsi zazwyczaj wybierali grę w Funino. Poczynaniom młodych piłkarzy przyglądała się spora grupa rodziców i wychowawców, na czele z Łukaszem Milikiem – dyrektorem zabrzańskiej akademii i Tomaszem Młynarczykiem – prezesem Fundacji Górnika Zabrze.

 

 

 

 

 

 

 

 

Po kilkugodzinnych rozgrywkach wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary oraz klubowe upominki, a piłkarskie miasteczko Akademii Klasy Ekstra.

 


News

Hiszpania w natarciu - podsumowanie strzeleckie 2019 (cz. I)

2020.01.08
News

Wydarzenie 20. kolejki: Alergia na "wapno"

2019.12.23
News

Podsumowanie 20. kolejki 2019/2020

2019.12.23
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X