2019.03.30
Arka 0:2 Śląsk: Ulubiony wynik Lavicki
TAGI: Arka Gdynia / Śląsk Wrocław / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

W 27. kolejce LOTTO Ekstraklasy Arka Gdynia gościła Śląsk Wrocław. Po trzy punkty sięgnęli przyjezdni, dla których strzelali Jakub Łabojko oraz Igor Tarasovs.

Piętnaście minut po pierwszym gwizdku rzut wolny z 35 metra wykonywał Krzysztof Mączyński. Nie trafił do siatki, ale jak na ten dystans, to i tak sprawił pewne kłopoty bramkarzowi rywali. Tuż przed przerwą groźny strzał z daleka oddał też Damian Gąska, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką.

Ciekawiej zrobiło się w drugiej połowie. W 60. minucie z lewej strony dorzucił w pole karne Jakub Łabojko. Z dośrodkowania wyszedł jednak centrostrzał, a interweniujący Pavels Steinbors nie sięgnął futbolówki. Drugi gol nadszedł w 88. minucie. Wtedy kolegę z reprezentacji pokonał Igor Tarasovs, którzy uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców. Mecz zakończył się więc wynikiem 2:0 dla Śląska - takim samym jak wszystkie pozostałe zwycięstwa wrocławian pod wodzą Vitezslava Lavicki.

Trener Maja w LOTTO Ekstraklasie: Waldemar Fornalik