2019.02.10
Arka 1:2 Korona: Wystarczyła zaliczka z pierwszej połowy
TAGI: Arka Gdynia / Korona Kielce / LOTTO Ekstraklasa / 2018/2019 /

Zarówno Arka, jak i Korona w ostatnich dwóch meczach podzieliły się punktami z rywalami. Zatem obie ekipy chciały rozpocząć zmagania w 2019 roku z kompletem oczek. W ramach 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy zawodnicy Zbigniewa Smółki ulegli ekipie z Kielc 1:2.

Już na początku spotkania chrapkę na otwarcie wyniku w Gdyni miał Marcin Cebula, jednak jego dwie próby okazały się niecelne. Skuteczniejszy za to okazał się Felicio Brown Forbes, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pięknym uderzeniem głową skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Pāvelsa Šteinborsa. Po pierwszym golu zawodnicy Arki zerwali się do ataku. Świetne okazje miał Luka Zarandia, lecz za pierwszym razem trafił w Michała Miśkiewicza, a później po jego strzale Michael Gardawski wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Tuż przed przerwą Oliver Petrak został faulowany w polu karnym Arki, a pewnym egzekutorem z linii 11. metra okazał się Adnan Kovačević. W drugiej części Matej Pućko próbował zaskoczyć golkipera gospodarzy, ale ten nie dał się pokonać po raz trzeci. W 73. minucie bramkę kontaktową zdobył Rafał Siemaszko. Podopieczni Zbigniewa Smółki nie zdołali dogonić wyniku i ostatecznie komplet punktów powędrował do Kielc.