2019.02.22
Arka 1:2 Piast: W końcu wygrali na wyjeździe
TAGI: Piast Gliwice / Arka Gdynia / LOTTO Ekstraklasa /

Na rozpoczęcie 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał w Gdyni Arkę 2:0. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Jakub Czerwiński oraz Joel Valencia. Dzięki wygranej podopieczni Waldemara Fornalika przerwali serię dziewięciu meczów bez zwycięstwa na wyjeździe.

W różnych nastrojach przystępowały obie ekipy do meczu rozpoczynającego 23. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Podrażniona ostatnią porażką z beniaminkiem Arka podejmowała uskrzydlonego po wysokim zwycięstwie nad Lechem Piasta. Po półgodzinnej grze wynik spotkania otworzyli podopieczni Waldemara Fornalika. Tom Hateley doskonale dośrodkował ze stałego fragmentu, a Jakub Czerwiński uderzeniem głową pokonał Pāvelsa Šteinborsa. Na przerwę goście schodzili z dwubramkowym prowadzeniem - Martin Koczkowski zagrał w pole karne, gdzie na futbolówkę czekał Joel Valencia i bez przyjęcia oddał strzał, po którym piłka wylądowała w bramce Arki.

Po zmianie stron zawody się zaostrzyły, kibice obejrzeli tylko jednego gola, ale bliżej trzeciego trafienia była początkowo ekipa z Gliwic. W 80. minucie Maciej Jankowski mógł dać iskierkę nadziei swojej drużynie, jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Za to Damian Zbozień zdobył kontaktowego gola tuż przed końcem podstawowego czasu gry. Dla zawodników znad morza był to 7. mecz z rzędu, w którym nie przypisali sobie kompletu punktów.

#EURO2020: Świetny Piątek na początek!