2019.05.10
Arka 2:0 Zagłębie Sosnowiec: Cierpliwość popłaca
TAGI: Arka Gdynia / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa / Zagłębie Sosnowiec /

Na początek 35. kolejki ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie odniosła Arka Gdynia, która pokonała 2:0 Zagłębie Sosnowiec. W gronie strzelców znaleźli się Maciej Jankowski i Luka Zarandia.

Na końcowym rozstrzygnięciu bardziej zależało graczom Arki, którzy wciąż liczą się w walce o utrzymanie. Pierwsze groźne sytuacje wypracowali sobie jednak goście - w 18. minucie groźnie strzelił Mateusz Możdżeń, szansę miał też George Iwaniszwili. Poźniej do głosu doszli jednak podopieczni Jacka Zielińskiego i jeszcze przed przerwą Luka Zarandia był bliski trafienia. Po jego strzale piłka uderzyła jednak w słupek.

Chwilę po zmianie stron gdynianie otrzymali rzut karny. Z jedenastu metrów pomylił się jednak Damian Zbozień. Mimo tego, przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę i bramka wisiała w powietrzu. Dopiąć swego udało im się jednak dopiero w 85. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Maciej Jankowski. Końcowy wynik ustalił z kolei w doliczonym czasie gry Luka Zarandia.