2018.10.07
Arka 3:1 Zagłębie L.: Odrobili stratę z nawiązką
TAGI: Arka Gdynia / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa / KGHM Zagłebie Lubin /

Jako pierwsi prowadzenie objęli Miedziowi, ale gdy przyszło im grać w osłabieniu, to do głosu doszli gospodarze. Arka Gdynia zwyciężyła 3:1 z KGHM Zagłębiem Lubin po dwóch golach Macieja Jankowskiego i jednym trafieniu Michała Nalepy.

Nie minął kwadrans, a gości już prowadzili. Strzelcem gola okazał się Sasa Balić, a celebracja trafienia stała się dla lubinian okazją do pogratulowania Filipowi Starzyńskiemu, który został ojcem. W 41. minucie podopieczni Zbigniewa Smółki mogli wyrównać, ale Michał Janota nie wykorzystał wrzutki Damiana Zbozienia.

Sytuacja Miedziowych skomplikowała się krótko po przerwie. Najpierw czerwoną kartkę obejrzał Jakub Tosik, a już chwilę później Michał Nalepa ładnie pocelował z rzutu wolnego. Grający w przewadze piłkarze Arki poszli za ciosem i udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 81. minucie Maciej Jankowski trafił na 2:1, a w doliczonym czasie gry dorzucił jeszcze drugie trafienie, ustalając wynik na 3:1 dla gospodarzy.

Jagiellonia 0:4 Zagłębie L.: Popis Miedziowych