2018.12.21
Arka 3:3 Wisła Płock: Emocje do końca
TAGI: Wisła Płock / Arka Gdynia / 20. kolejka /
Autor: MN Fot. 400mm.pl

Prawdziwy rollercoaster na koniec roku w Gdyni! Mimo dobrego początku gospodarzy to Wisła Płock prowadziła do przerwy 2:0. Po zmianie stron Arkowcy zdołali nawet wyjść na prowadzenie tylko po to, żeby stracić wyrównującą bramkę w samej końcówce spotkania.

W ostatnich tygodniach mecze z udziałem Wisły Płock to gwarancja goli i nie inaczej było tym razem. W pierwszych minutach wydawało się, że jeśli ktoś ma strzelać w tym meczu, to tylko gospodarze. Dobre sytuacje marnowali Rafał Siemaszko i przede wszystkim Damian Zbozień, a dwoma świetnymi interwencjami popisał się Thomas Daehne.

Następnie sprawy w swoje ręce wziął Dominik Furman, który najpierw popisał się cudownym strzałem z rzutu wolnego, a po kilku minutach również po stałym fragmencie gry dośrodkował idealnie na głowę Oskara Zawady. 23-letni napastnik Nafciarzy zdobył tym samym swoją pierwszą bramkę w LOTTO Ekstraklasie.

W przerwie trener Zbigniew Smółka dokonał dwóch zmian, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Po akcji - co przyznał sam strzelec - wyćwiczonej na treningach do siatki po raz pierwszy od sierpnia 2015 roku trafił Adam Danch. Były kapitan Górnika Zabrze dał Arkowcom mocny sygnał, za którym poszedł Michał Janota. Najlepszy strzelec Arki w tym sezonie najpierw wykorzystał rzut karny, a potem popisał się pięknym strzałem ze skraju "szesnastki". Kiedy kibice w Gdyni zaczynali świętować wielki powrót i zwycięstwo, sprytnym uderzeniem popisał się Alan Uryga ustalając wynik na 3:3

#ESAdoKadry: Po Puchar Delaunaya!