2018.11.26
Arka 4:1 Wisła K.: Poniedziałek pełny bramek
TAGI: Wisła Kraków / Arka Gdynia / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

Na zakończenie 16. kolejki Arka Gdynia zwyciężyła 4:1 z Wisłą Kraków. Tak efektowna wygrana przypadła na 450. mecz gdynian w rozgrywkach Ekstraklasy.

Pierwszy gol nadszedł po kwadransie gry. Nabil Aankour zademonstrował, jak powinni grać skrzydłowi – ściął do środka i kopnął przy samym słupku, dając swojej drużynie prowadzenie. Radość gdynian nie trwała długo, bo już pięć minut później Zdenek Ondrasek doprowadził do wyrównania po strzale głową. Jednak jeszcze w pierwszej połowie uśmiechy wróciły na twarze gospodarzy, bo piłkę do siatki skierował Luka Zarandia.

Wisła miała znakomitą szansę w 60. minucie, ale Rafał Boguski przestrzelił z kilku metrów. Reszta meczu należała już do piłkarzy Zbigniewa Smółki. Na piętnaście minut przed końcem Maciej Jankowski zaliczył swoje pięćdziesiąte ligowe trafienie, a w samej końcówce wynik ustalił Luka Zarandia. Dzięki wywalczonym punktom Arka skróciła dystans do górnej części tabeli.