2019.05.13
Arka Gdynia 3:1 Wisła Kraków: Zapewnili sobie utrzymanie
TAGI: Wisła Kraków / Arka Gdynia / LOTTO Ekstraklasa / 36. kolejka /

Arka zagra w następnym sezonie w LOTTO Ekstraklasie. W ramach 36. kolejki zespół z Gdyni pokonał u siebie Wisłę Kraków 3:1. Dzięki wygranej podopieczni Jacka Zielińskiego zapewnili sobie udział w następnej edycji rozgrywek, a gole na wagę utrzymania zdobyli Adam Deja oraz dwukrotnie Marko Vejinović.

Gospodarze z werwą ruszyli do ataku od pierwszego gwizdka, co zaowocowało już w 5. minucie bramką. Po mocnym wyrzucie z autu piłkę świetnie przyjął Adam Deja i umieścił ją między słupkami. Do wyrównania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doprowadził zaledwie 18-letni Maciej Śliwa, dla którego był to debiutancki gol w Ekstraklasie.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na stadionie w Gdyni przeżyli „déjà vu”. Znowu futbolówkę z linii bocznej zagrał jeden z zawodników Arki. Ta została strącona głową przez Marcina Wasilewskiego, lecz najszybszy do niej był Marko Vejinović i zespół z Gdyni ponownie wyszedł na prowadzenie. Kilka minut później kropkę nad „i” z jedenastu metrów postawił Holender, który zanotował drugie trafienie w tym meczu.