2018.09.11
Bez rozstrzygnięcia w meczu towarzyskim
TAGI: Reprezentacja / Polska / Kadra / Irlandia /

Na pierwszą wygraną selekcjoner Jerzy Brzęczek musi jeszcze poczekać. Reprezentacja Polski zremisowała w meczu towarzyskim we Wrocławiu z Irlandią 1:1. Wynik otworzył O`Brien, a do wyrównania doprowadził Mateusz Klich.

Jerzy Brzęczek w starciu z Irlandią miał do dyspozycji czterech ligowców: Adama Dźwigałę, Przemysława Frankowskiego, Rafała Pietrzaka oraz Damiana Szymańskiego. Trzech ostatnich zameldowało się na murawie w drugiej połowie.

Biało-Czerwoni mogli objąć prowadzenie już w 10. minucie po akcji byłych zawodników z rodzimej ligi. Arkadiusz Reca wrzucił piłkę zza linii bocznej, Marcin Kamiński zagrał do Arkadiusza Milika, a ten uderzył głową obok bramki. Pierwszego gola zdobyli goście tuż po zmianie stron. O`Dowd dośrodkował z prawej strony, O`Brien uprzedził defensywę Polaków i pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Na 5 minut przed końcem świetnymi zagraniami popisała się dwójka Klich-Milik. Piłkarz Leeds doprowadził do wyrównania, strzelając tuż przy słupku. Polacy mogli szybko podwyższyć rezultat. W dogodnej sytuacji znalazł się Przemysław Frankowski, jednak graczowi Jagiellonii Białystok zabrakło niewiele, by zanotować trafienie.

Reprezentacja Polski kolejne spotkania rozegra z Portugalią (11.10) i Włochami (14.10) w ramach Ligi Narodów.