STRONA OFICJALNA
2014.06.09
Brazuca - nowa piłka T-Mobile Ekstraklasy

Nowy sezon T-Mobile Ekstraklasy startuje 18 lipca. A to oznacza, że od samego początku rozgrywek piłkarze będą grali nową piłką - wyprodukowaną przez markę adidas brazucą. Umowa między Ekstraklasą S.A. a adidasem wejdzie w życie 1 lipca i będzie obowiązywała przez dwa lata.

Brazuca to oficjalna piłka finałów Mistrzostw Świata w Brazylii, które startują już w najbliższy czwartek. A zatem prosto z najważniejszej i największej piłkarskiej imprezy, Brazuca trafi do Ekstraklasy! Warto dodać, że brazuca dedykowana T-Mobile Ekstraklasie w najbliższym czasie pojawi się w sprzedaży. Do nabycia będą dwa rodzaje piłki - OMB (Official Match Ball) oraz Glider.

Brazuca trafia też już do Klubów Ekstraklasy, aby piłkarze zaczynając przygotowania do nowego sezonu mogli odpowiednio zapoznać się z piłką. Ma to duże znaczenie, bowiem Brazuca została wykonana zaledwie z sześciu paneli, co sprawia, że ma idealnie krągły kształt i doskonałą aerodynamikę. Badania potwierdzają również, że zastosowanie paneli w kształcie śmigła pozytywnie wpływa na trajektorię lotu piłki.

Do momentu oficjalnej prezentacji Brazuca przeszła bardzo długą drogę. Żadna inna piłka wyprodukowana przez adidasa nie była tak długo testowana. Prace nad nią trwały 2,5 roku, a w testach brało udział ponad 600 najlepszych zawodników z całego świata:

adidas nie tylko przedstawił najlepszą ofertę pod kątem biznesowym, ale zagwarantował również bardzo szeroką promocję i dystrybucję produktu z logotypem rozgrywek Ekstraklasy. adidas dzięki produkcji dedykowanych piłek dla najważniejszych piłkarskich wydarzeń, jak Mistrzostwa Świata, Europy czy Liga Mistrzów zdobył doświadczenie w promocji piłek.


News

Sędziowie 16. kolejki - Gil na początek

2019.11.21

News

Pauzujący i zagrożeni - 16. kolejka

2019.11.20

News

Gytkjaer jak Lubański - Duńczyk wyrównał rekord

2019.11.20

News

15. kolejka w obiektywie

2019.11.12

News

Połowa przed przerwą... 15. kolejka (niedziela)

2019.11.10

News

Ekstraklasa dostępna na platformie Onefootball w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

2019.11.08
News

Na dwóch filarach

2019.11.08
News

Start półmetka... 15. kolejka (piątek)

2019.11.07
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X