2018.03.17
Bruk-Bet Termalica - Pogoń: Dwa dublety, pięć zwrotów akcji

We wszystkich meczach między tymi drużynami w Ekstraklasie padały co najmniej dwa gole. Tym razem zawodnicy nawet przebili ten wynik. Sytuacja na tablicy wyników zmieniała się w sumie pięć razy, a zwycięsko ostatecznie wyszli z niej Portowcy, wygrywając 4:2.

Na prowadzenie wyprowadził ich Spas Delew po fenomenalnie wykonanym rzucie wolnym. Nim jednak zabrzmiał gwizdek arbitra na zakończenie I połowy to gospodarze osiągnęli przewagę bramkową. Dokonali tego po trafeniach Szymona Pawłowskiego i  Romana Gergela. Słowak miał nawet szansę na dublet. Piłkę zmierzającą nieuchronnie do siatki wybił jednak Rafał Murawski ofiarnym wślizgiem!

Zamiast Słowaka z dubletu cieszył się tym sposobem... Gruzin. Po wznowieniu gry dwa strzały środkowego obrońcy - Laszy Dwaliego dały bowiem kolejne prowadzenie Portowcom. Tej zaliczki zespół Kosty Runjaicia już nie zmarnował. Po chwili do reprezentanta Gruzji dołączył też Delew. Także Bułgar zapisał na swoim koncie dwa gole, pokonując na dziesięć minut przed końcem Jana Muchę. To pierwszy mecz od 20 października 2001 roku z więcej niż trzema trafieniami Portowców na wyjeździe w Ekstraklasie.

Przed tym spotkaniem oba zespoły miały identyczną liczbę zwycięstw, remisów i porażek. Dzisiejsza wygrana pozwoliła im odskoczyć od strefy spadkowej.

BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA 2:4 POGOŃ SZCZECIN

(Roman Gergel, Szymon Pawłowski - Spas Delew x 2, Lasza Dwali x 2)

Trener Maja w LOTTO Ekstraklasie: Waldemar Fornalik