STRONA OFICJALNA
2018.02.24
Bruk-Bet Termalica - Sandecja: Decydująca końcówka
TAGI: LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa / Bruk-Bet Termalica Nieciecza / Sandecja Nowy Sącz /

W pierwszym sobotnim meczu 24. kolejki LOTTO Ekstraklasy piłkarze Bruk-Bet Termaliki Niecieczy udowodnili, że nie bez przyczyny są nazywani specjalistami od końcówek. Dzięki zwycięstwu 1:0 nad Sandecją Nowy Sącz opuścili strefę spadkową.

Bezpośrednio po pierwszym gwizdku przewagę – szczególnie w posiadaniu piłki – mieli gospodarze.  Nie przełożyło się to jednak na dogodne sytuacje bramkowe. Sandecja zaczęła grać odważniej dopiero po upływie pierwszego kwadransa. W 22. minucie piłkę przejął Aleksandar Kolev, po czym wbiegł między obrońców i oddał mocny strzał, ale Jan Mucha bez większych problemów poradził sobie z interwencją.

 

Bruk-Bet Termalica mogła wyjść na prowadzenie tuż przed zejściem do szatni, gdy strzałem z woleja popisał się Martin Miković. Wtedy na wysokości zadania stanął Michał Gliwa i uchronił swój zespół przed utratą gola. W drugiej połowie gra toczyła się niezbyt szybkim tempie. Gorąco pod bramką Sandecji zrobiło się w 76. minucie, lecz wtedy wyborną okazję zmarnował Samuel Stefanik.

 

Miejscowi kibice w końcu doczekali się jednak upragnionego gola. Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem Roman Gergel uderzył głową, piłka odbiła się jeszcze od Adriana Basty i wylądowała w siatce. Był to pięćsetny gol w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy. Dzięki wygranej Bruk-Bet Termalica opuściła strefę spadkową.

 


News

Trener Maja w LOTTO Ekstraklasie: Waldemar Fornalik

2019.06.06

News

Ligowcy w grze o EURO 2020

2019.06.06

News

Rozpoczęto prace nad centrum treningowym Cracovii w Rącznej

2019.05.31

News

Akademie Klasy Ekstra: Kraków (Cracovia)

2019.05.25

News

#BliżejGry: Zwycięzcy konkursu dla najbardziej aktywnych

2019.05.24

News

Akademie Klasy Ekstra: Sosnowiec

2019.05.24
News

MŚ U-20: Zaczynamy polski mundial!

2019.05.23
News

Akademie Klasy Ekstra: Gliwice

2019.05.23
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X