2019.05.05
Cracovia 2:0 Lechia: Nie wykorzystali szansy
TAGI: lechia gdańsk / cracovia / LOTTO Ekstraklasa / 34. kolejka /

Lechia nie wykorzystała szansy na powrót na szczyt tabeli. W ramach 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy Cracovia pokonała 2:0 jednego z pretendentów do tytłu mistrzowskiego. Na listę strzelców wpisali się Sergiu Hanca oraz Milan Dimun.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie Cracovii nie oglądali bramek. Obie ekipy dochodziły do sytuacji strzeleckich, jednak żadnej z nich nie potrafiły zamienić na gola. Minimalnie lepsi byli gospodarze, ale na tablicy po 45 minutach widniało 0:0.

Wynik spotkania dopiero w 74. minucie z jedenastki otworzył Sergiu Hanca, po tym jak João Nunes sfaulował we własnym polu karnym jednego z graczy z Krakowa. Po bramce podopieczni Michała Probierza złapali wiatr w żagle, co zaowocowało kolejnym trafieniem. Mateusz Wdowiak wycofał spod linii końcowej futbolówkę do Milana Dimuna, a Słowak podwyższył rezultat.