2019.04.02
Cracovia 2:1 Korona: Wygrana rzutem na taśmę
TAGI: cracovia / Korona Kielce / LOTTO Ekstraklasa / 28. kolejka /

Cracovia przypieczętowała zwycięstwo w ostatnich minutach meczu. W 28. kolejce LOTTO Ekstraklasy podopieczni Michała Probierza pokonali Koronę Kielce 2:1. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Airam Cabrera w doliczonym czasie gry wykorzystując rzut karny.

Bardzo ważna potyczka toczyła się w Krakowie między Cracovią, a Koroną w kontekście walki o pierwszą ósemkę. Wynik spotkania w 19. minucie otworzył Filip Piszczek po tym jak piłka odbiła się od poprzeczki po strzale Damiana Dąbrowskiego. Do wyrównania mógł doprowadzić Felicio Brown Forbes, jednak znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Tuż po zmianie stron pierwsze trafienie dla Korony zanotował ten, któremu zabrakło trochę szczęścia w pierwszej części – Felicio Brown Forbes. Kiedy wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami, w doliczonym czasie gry sędzia wskazał na wapno, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Airam Cabrera. Dzięki bramce w końcówce, Cracovia zapewniła sobie komplet punktów i zbliżyła się do podium.

Pogoń 1:1 Górnik - Lider zatrzymany