2019.08.24
Cracovia 3:1 Arka - Spokojna wygrana pod Wawelem
TAGI: cracovia / Arka Gdynia / 6.kolejka / 2019/2020 /

W pierwszym sobotnim meczu Cracovia pewnie pokonała Arkę Gdynia 3:1. Gospodarze zgarnęli komplet oczek po golach Rafaela Lopesa, Sergiu Hanci oraz Pelle. Rywalom znad morza jeszcze nigdy nie udało się przywieźć trzech punktów z Krakowa.

W sobotnie popołudnie do Krakowa przyjechała Arka z nadzieją na pierwszy komplet punktów w sezonie 2019/2020. Goście stworzyli pierwszą groźną akcję – z rzutu wolnego centrował Michał Nalepa, lecz bramkarz Cracovii wypiąstkował piłkę na rzut rożny. Wynik spotkania w 33. minucie otworzył Rafael Lopes. Filip Piszczek sprytnie przepuścił futbolówkę, a Portugalczyk precyzyjnym strzałem pokonał Pāvelsa Šteinborsa.

Do szatni gospodarze zanotowali drugie trafienie. Sergiu Hanca pewnym płaskim uderzeniem umieścił piłkę między słupkami z rzutu karnego. Na pierwszą dogodną okazję ekipy z Gdyni kibice czekali do 67. minuty, kiedy Fabian Serrarens znalazł się sam na sam z Michalem Peškoviciem, jednak Holender nie trafił w futbolówkę. Pod koniec spotkania kropkę nad „i”postawił Pelle, a honorowe trafienia zanotował David Schirtładze.

Wisła Płock 1:0 Legia Warszawa - Derby Mazowsza dla Wisły