STRONA OFICJALNA
2018.04.14
Cracovia - Piast: Piątek jak co weekend

Tylko trzy pary drużyn w tym sezonie spotkają się po raz piąty w rundach finałowych. Do tego grona należą też starcia Cracovii z Piastem Gliwice. Zawsze te drużyny po podziale tabeli trafiały do jednej grupy. Dziś w bezpośredniej rywalizacji górą okazały się Pasy.

Dwa gole dla zespołu prowadzonego dziś w zastępstwie za zawieszonego Michała Probierza oraz II trenera, Grzegorza Kurdziela, przez ich asystenta, Grzegorza Staszewskiego strzelili: Milan Dimun oraz Krzysztof Piątek. Słowak pod sam koniec I połowy z bliskiej odległości pokonał Jakuba Szmatułę. "Piona" natomiast z szesnastu metrów świetnym strzałem zmieścił futbolówkę w okienku gola Piasta.

Było to już jego szesnaste trafienie w tym sezonie. Jest drugim Polakiem z takim osiągnięciem po Jakubie Świerczoku. W bieżącym roku wpisał się on na listę strzelców po raz siódmy, co dało mu awans na pierwsze miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników tego okresu ex aequo z Christianem Gytkjaerem. Szczególnie dobrze wygląda jego bilans u siebie. W czterech ostatnich starciach w Krakowie trafił łącznie pięć razy.

Piast Gliwice odpowiedziałzaledwie jednym golem. Była to już jego trzydziesta bramka zdobyta w meczach z Pasami. To rekord tego klubu pod względem największej liczby goli strzelonych jednemu zespołowi. Sasa Zivec trafieniem przedniej marki na krótko dał gliwiczanom remis. Potem jednak sprawę rozstrzygnął Piątek. To już 52. bramka Piasta w rundach finałowych. Żaden z pozostałych zespołów nie może się z nimi równać w tym elemencie.

 

CRACOVIA 2:1 PIAST GLIWICE

(Milan Dimun, Krzysztof Piątek - Sasa Zivec)fot. 400mm.pl


News

Szczyty i doliny... 5. kolejka (sobota)

2019.08.17

News

Sędziowie 5. kolejki

2019.08.15

News

TOP3: Najlepsze parady 4. kolejki!

2019.08.14

News

4. kolejka: Łukasz Broź najlepiej oceniony w aplikacji!

2019.08.14

News

Wydarzenie 4. kolejki: Defensorski dublet

2019.08.13

News

SKRÓT: Cracovia 1:0 Korona - Skromnie, ale pewnie

2019.08.11
News

Ściany nie dla gospodarzy? 4. kolejka (niedziela)

2019.08.11
News

SKRÓT: Górnik 1:0 Raków - Zadecydował samobój

2019.08.10
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X