2017.10.16
Cracovia - Pogoń: Przełamanie Pasów
TAGI: cracovia / skróty / PogońSzczecin /
Autor: MP Fot. 400mm

Na zakończenie 12. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Cracovia podejmowała Pogoń Szczecin. Goście przed tym meczem notowali serię czterech spotkań z rzędu bez porażki przeciwko Krakowianom. Natomiast gospodarze nie wygrali jeszcze meczu u siebie w tym sezonie. Obie serie zakończyły się w poniedziałkowy wieczór. Pasy pokonały Portowców 3:0.

Świetnie pierwszą połowę rozpoczęli zawodnicy gospodarzy i po ładnym strzale z dystansu wyszli na prowadzenie. Gola zdobył Piotr Malarczyk, dla którego było to pierwsze trafienie w sezonie. Mimo okazji z obu stron, wynik do przerwy nie uległ zmianie. W drugiej połowie to znów Cracovia była skuteczniejsza i po trafieniach Javiera Hernandeza i Krzysztofa Piątka (szósty gol w sezonie), pokonała Portowców różnicą trzech goli.