STRONA OFICJALNA
2018.08.13
Czy wiesz, że... 4. kolejka (poniedziałek)
TAGI: Śląsk Wrocław / Korona Kielce / Ekstraklasa / 4. kolejka /
Autor: Wojciech Bajak Fot. 400mm.pl

Czwartą kolejkę sezonu 2018/2019 w LOTTO Ekstraklasie zakończy poniedziałkowe starcie Korony Kielce ze Śląskiem Wrocław na Kolporter Arenie. W sześciu ostatnich spotkaniach między tymi drużynami zawsze padały co najmniej dwie bramki.

Najskuteczniejszy strzelec Ekstraklasy wśród zawodników zgłoszonych do rozgrywek w tym sezonie, Marcin Robak, swą przygodę z najwyższym poziomem rozgrywkowym rozpoczął przeszło dwanaście lat temu w barwach Korony Kielce. W tym klubie zaliczył zarówno debiut, jak i zdobył swą pierwszą bramkę w elicie. Dziś na jego koncie znajdują się już sto dwa trafienia. Jeśli powiększy swój dorobek, to awansuje na 26. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników w historii rozgrywek. Jednocześnie Śląsk stanie się już trzecią drużyną dla której zdobył co najmniej dwadzieścia bramek na tym poziomie. Wcześniej dokonał tego w barwach Pogoni Szczecin oraz Lecha Poznań. W Koronie do tego wyczynu zabrakło mu jednego gola... Na jego możliwą zdobycz w dzisiejszym starciu wskazuje dobry bilans w rywalizacji z najbliższym konkurentem. Przeciwko niemu zagrał w dziesięciu meczach i strzelił sześć goli.

 

Nie tylko Robaka z obecnych wrocławskich piłkarzy wiąże wspólna przeszłość z kieleckim zespołem. W sezonie 2007/2008 spotkał się w niej bowiem z aktualnym kapitanem swego klubu Piotrem Celebanem. Defensor ten rozegrał wtedy w barwach klubu ze stolicy województwa świętokrzyskiego trzynaście spotkań w Ekstraklasie. W ubiegłym sezonie w starciu z nimi zanotował zaś swój trzysetny mecz w Ekstraklasie! Dziś może po raz dziewięćdziesiąty z rzędu wystąpić od początku do końca starcia na tym szczeblu rozgrywkowym.

 

W tym sezonie oba te zespoły legitymują się identycznym bilansem, zawierającym po jednym zwycięstwie, jednym remisie i jednej porażce. W przeciwieństwie do wrocławian, gospodarze poniedziałkowego starcia w każdym z meczów trafiali co najmniej raz. Serią trzech kolejek z rzędu z golem na koncie może pochwalić się piłkarz Korony, współlider klasyfikacji strzelców (ex aequo z Patrykiem Tuszyńskim) - Ivan Jukić. Od 28 lutego natomiast dla kielczan nie trafił żaden Polak!

 

 

Co jeszcze warto wiedzieć o tym spotkaniu?

- Korona Kielce ma tyle samo zwycięstw, co porażek w historii swoich występów w Ekstraklasie

- We wszystkich meczach wyjazdowych w obecnej kadencji Tadeusza Pawłowskiego Śląsk Wrocław strzelał minimum jednego gola

- Obie drużyny mają tyle samo goli strzelonych w tym sezonie (po 4)

 

 


News

Europa po Europie. Smutny remis Pasów

2019.07.18

News

Skarb Kibica Ekstraklasy z "Przeglądem Sportowym"

2019.07.18

News

Sędziowie 1. kolejki

2019.07.18

News

Sezon 2019/2020 - czas nowości

2019.07.18

News

Feralna końcówka Piasta

2019.07.17

News

Sparingi letnie 2019

2019.07.15
News

Pierwsze trofeum sezonu

2019.07.13
News

Z Madziarami ze Słowacji

2019.07.11
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X