STRONA OFICJALNA
2018.09.26
Ekstra Talent: Arka Gdynia

Arka Gdynia zdominowała zawody z cyklu Ekstra Talent rozgrywane we wtorek 25 września w tym mieście. Na Narodowym Stadionie Rugby zawodnicy tego klubu zajęli całe podium w turnieju.

Obiekt ten leży przy jednej z "najbardziej futbolowych ulic" w Polsce. Trudno bowiem wyobrazić sobie bardziej związanego z tą dyscypliną patrona arterii niż Kazimierz Górski. 

 

Jako junior należał on do wyróżniających się graczy w tej kategorii wiekowej we Lwowie. Po II Wojnie Światowej występował zaś w ataku w barwach Legii Warszawa, co zaowocowało powołaniem do kadry narodowej. Największe sukcesy odniósł jednak w roli selekcjonera reprezentacji Polski - 1. i 2. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich oraz 3. na Mistrzostwach Świata. W czasie swej kadencji dał szansę debiutu wielu młodym graczom, w tym wyróżniającemu się zawodnikowi Arki Gdynia, późniejszemu medaliście mundialu oraz legendzie klubowej Arkowców - Januszowi Kupcewiczowi.

 

O karierach na miarę tej dwójki marzy dziś zapewne każde ze stu pięćdziesięciorga dzieci, które rywalizowało w Gdyni. W turnieju piłkarskim trzy drużyny - w kolejności A2, A1, B2 - Arki Gdynia z rocznika 2007 obsadziły całe podium. Najlepszym klubem poza gospodarzami był Sztorm Mosty.

 

Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli: bieg wahadłowy 10 x 5 - Euzebiusz Belka (17,51 sek.), beep test - Mikołaj Szydłowski (96), zwis na ugiętych rękach - Fabian Gaffke.

 

 

 

 

 

 


News

Sędziowie 15. kolejki

2019.11.07
News

Pauzujący i zagrożeni 15. kolejki

2019.11.07
News

14. kolejka w obiektywie

2019.11.06
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X