STRONA OFICJALNA
2017.10.03
Ekstra Talent za nami - 3,5 tysiąca dzieci trenowało z Ekstraklasą [WIDEO]

Od 11 do 29 września obiekty szesnastu klubów Ekstraklasy gościły młodych uczestników programu „Ekstra Talent”. To cykl imprez, który łączy w sobie turniej piłki nożnej dla dzieci do 12. roku życia oraz testy sprawnościowe.

 

Ekstra Talent to jeden z elementów „Akademii Klasy Ekstra” – projektu realizowanego przez Fundację Ekstraklasy wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. W optymalny sposób wykorzystuje on potencjał klubów Ekstraklasy poprzez działania skierowane do dzieci.

 

W turniejach, jakie odbył się w 16 miastach Ekstraklasy, wzięło udział około 3,5 tysiąca młodych piłkarzy z drużyn zaproszonych przez kluby. Rywalizacja odbywała się na 4 boiskach z udziałem zespołów złożonych z 12 zawodników. Po fazie grupowej i pucharowej, wszystkie drużyny brały udział w uroczystej dekoracji. Medale na szyjach zawodników zawieszali m.in. piłkarze i trenerzy z klubu organizującego turniej.

 

- Chcielibyśmy namówić młodych ludzi, aby znaleźli czas na wyłączenie komputera, wyjście z domu. Aby poruszali się na świeżym powietrzu razem ze swoimi rówieśnikami. To na pewno zaprocentuje w przyszłości z korzyścią dla ich zdrowia – mówi prezes Fundacji Ekstraklasy Jacek Bednarz.

 

- Równolegle, we współpracy z Ministerstwem, profesjonalnie sprawdzamy sprawność dzieci oraz ich predyspozycje sportowe. Jest to dla nas to kolejna szansa na zbudowanie silnej bazy talentów i zarażenia sportem jak największej liczby dzieci – dodaje mistrz Polski z Legią Warszawa z 1995 roku.

 

W przerwach między fazami turnieju, odbywały się testy sprawnościowe pod okiem wolontariuszy z AWF Warszawa. Dzieci mogły sprawdzić się w 3 próbach: zwisie na ugiętych rękach, biegu wahadłowym 10 x 5 metrów oraz w biegu wytrzymałościowym, wahadłowych na 20 metrów. Wyniki testów odbywających się według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, zostały zapisane w Narodowej Bazie Talentów prowadzonej przez Ministerstwo.

 

 

Ekstra Talent w liczbach:

  • 16 imprez w 16 miastach Ekstraklasy
  • 3526 chłopców i dziewczynek biorących udział
  • 388 trenerów drużyn
  • 1266 opiekunów dzieci
  • 116 wolontariuszy prowadzących zajęcia
  • Około 2,8 tysiąca kilometrów pokonanych przez organizatorów „Ekstra Talentu”

 

 

 


News

Podsumowanie 5. kolejki 2020/2021

2020.10.21
News

Nadrabiamy zaległości... 5. kolejka 2020/2021 (środa)

2020.10.21
News

Wydarzenie 7. kolejki 2020/2021: Rekord za rekordem

2020.10.20
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X