STRONA OFICJALNA
2017.03.16
Ekstraklasowa młodziezówka

Równo trzy miesiące pozostały do Mistrzostw Europy U-21, które zostaną rozegrane w Polsce. Cztery z sześciu aren tej imprezy na co dzień goszczą mecze LOTTO Ekstraklasy. Właśnie rozpoczyna się ostatnia faza o walkę w miejsce składzie kadry Marcina Dorny. Już w tym tygodniu młodzi reprezentanci Polski zmierzą się z Włochami oraz Czechami. Wśród 24 powołanych piłkarzy przez selekcjonera znalazło się aż siedemnastu zawodników występujących obecnie w LOTTO Ekstraklasie.

Nie zabrakło miejsca dla najlepszego strzelca 2017 roku w LOTTO Ekstraklasie - Dawida Kownackiego (Lech Poznań) jednego z wiceliderów tej klasyfikacji - Krzysztofa Piątka (Cracovia) oraz najskuteczniejszego zawodnika Ruchu Chorzów - Jarosława Niezgody. Każdy z nich w bieżącym sezonie po 9 razy pokonywał bramkarzy rywali.

Każdy z nich będzie miał minimum jednego kolegę klubowego obok siebie. Rekordzistą pod tym względem jest Ruch Chorzów. Oprócz Niezgody powołania z szeregów Niebieskich otrzymali także Patryk Lipski, Łukasz Moneta i Michał Helik. Kolejorz wysyła zaś poza "Kownasiem" na starcia towarzyskie z Włochami i Czechami dwójkę obrońców - Jana Bednarka i Tomasza Kędziorę. Drugim przedstawicielem Pasów po Piątku w tej kadrze będzie natomiast Paweł Jaroszyński.

Więcej niż jednego piłkarza w gronie powołanych spośród klubów Ekstraklasy mają także: KGHM Zagłębie Lubin (Adam Buksa, Jarosław Kubicki) i Arka Gdynia (Michał Marcjannik, Dariusz Formella). Grupę przedstawicieli najwyższej polskiej ligi uzupełniają jeszcze: kapitan Piasta Gliwce - Radosław Murawski i bramkostrzelny pomocnik Jagiellonii - Przemysław Frankowski. Oprócz nich swoich zawodnikówna zgrupowaniu mają też Pogoń Szczecin (Sebastian Rudol) i Wisła Płock (Przemysław Szymiński).

Foto: 400mm.pl


News

EkstraMoment - Piotr Wiśniewski

2018.01.19

News

Kolekcja kart Panini z LOTTO Ekstraklasą wchodzi do gry!

2018.01.16

News

Sparingi zimowe 2018

2018.01.15

News

EkstraMoment - Piotr Wlazło

2018.01.10

News

Halley Świerczok

2018.01.03

News

Fantasy Ekstraklasa - Nalepsi z najlepszych

2017.12.20
News

Oliveira na koniec roku

2017.12.20
News

Najlepszy od dekady

2017.12.20
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X