2019.03.24
El. #EURO2020: Komplet punktów po dwóch meczach
TAGI: Reprezentacja / Polska / Łotwa /

Polacy z kompletem punktów po dwóch meczach eliminacyjnych Mistrzostw Europy 2020. Biało-Czerwoni pokonali Łotwę 2:0 po bramkach Roberta Lewandowskiego oraz Kamila Glika. Przy drugim trafieniu asystę zaliczył zawodnik Wisły Kraków - Jakub Błaszczykowski, który zameldował się na murawie po zmianie stron. Całe spotkanie w barwach rywali zagrał bramkarz Arki Gdynia - Pāvels Šteinbors.

W wyjściowej jedenastce Jerzy Brzęczek nie desygnował do gry żadnego przedstawiciela LOTTO Ekstraklasy. Na ławce rezerwowych zasiedli Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków), Artur Jędrzjeczyk (Legia Warszawa) oraz Robert Gumny (Lech Poznań). Z kolei Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze) nie znalazł się w kadrze meczowej, aby móc skupić się na zmaganiach kadry młodzieżowej. W drużynie Łotwy od początku na murawie zameldował się zawodnik Arki Gdynia - Pāvels Šteinbors.

Już w pierwszych minutach na prowadzenie mogli wyjść goście. Po niedokładnym odegraniu jednego z Biało-Czerwonych, świetny strzał oddał dobrze znany na polskich murawach Vladislavs Gutkovskis, lecz idealną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Jeszcze przed przerwa do znakomitej okazji doszedł Robert Lewandowski, jednak górą okazał się golkiper Łotwy.

W drugiej połowie na boisko wszedł Jakub Błaszczykowski zmieniając Mateusza Klicha. Obaj bramkarze mieli pełne ręce pracy, a swoich sił próbowali Artūrs Karašausks oraz Kamil Grosicki. Polacy rozkręcili się dopiero w ostatnich 15 minutach. To wtedy wynik starcia otworzył kapitan – Robert Lewandowski po dośrodkowaniu Arkadiusza Recy. Kilka chwil później z rzutu rożnego piłkę w pole karne posłał zawodnik Wisły Kraków, a Kamil Glik skierował futbolówkę do siatki.

Wynik nie uległ zmianie do końca spotkania i dzięki zwycięstwu podopieczni Jerzego Brzęczka liderują w grupie G z kompletem punktów.