2019.03.29
Górnik 0:1 Cracovia: Wrócili do wygrywania
TAGI: cracovia / Górnik Zabrze / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

W jednym z dwóch toczonych równolegle meczów piątkowego wieczoru Cracovia pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 1:0. Jedynego gola zdobył Airam Cabrera.

Już w 8. minucie Diego Ferraresso próbował zaskoczyć bramkarza rywali dalekim strzałem z dystansu. Trzy minuty później Górnik odpowiedział akcją, po której Jesus Jimenez bez powodzenia próbował przelobować Michala Peskovicia. Dopiero próba Airama Cabrery z 19. minuty okazała się skuteczna. Hiszpan wykorzystał zgranie od Filipa Piszczka, stając się tym samym samodzielnie najskuteczniejszym graczem 2019 roku w lidze. Wyrównać mógł drugi w tym rankingu Igor Angulo. W sytuacji sam na sam trafił jednak w słupek. Górnik naciskał przez całą drugą połowę, ale nieskutecznie.

Trener Maja w LOTTO Ekstraklasie: Waldemar Fornalik