2018.07.22
Górnik 1:1 Korona: Młodzi na remis
TAGI: Skrót / Górnik Zabrze / Korona Kielce / 1. kolejka / 2018/19 /
Autor: MN Fot. 400mm.pl

„Do młodzieży świat należy” to hasło, które kojarzyło się kibicom LOTTO Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze już w poprzednim sezonie. Na inaugurację kolejnych rozgrywek trener Marcin Brosz jeszcze bardziej zaufał młodym zawodnikom. Na mecz z Koroną Kielce desygnował do gry 11 Polaków, których średnia wieku nieznacznie przekraczała 20 lat.

To właśnie młodzi zawodnicy Górnika jako pierwsi ruszyli do ataku, wykorzystując przede wszystkim aktywnego Daniela Smółkę i „Odkrycie Sezonu 2017/18”, Szymona Żurkowskiego. Mimo kilku składnych akcji gospodarzom nie udało się zdobyć bramki w pierwszej połowie, jednak przełamali się tuż po przerwie. Błyskawiczną akcję przez środek boiska wykończył Daniel Smuga, dla którego był to pierwszy gol strzelony na boiskach LOTTO Ekstraklasy.

Inaczej niż w poprzednim sezonie, po strzelonym golu Górnicy oddali inicjatywę rywalom. Doskonałe okazje marnowali między innymi Michał Gardawski i Elia Soriano, jednak w końcu Tomasz Loska musiał skapitulować po tym, jak do bezpańskiej piłki w polu karnym dopadł Ivan Jukić.

Niedługo później na boisku pojawił się między innymi najlepszy strzelec Górnika z poprzedniego sezonu, Igor Angulo, jednak do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Na inaugurację sezonu w Zabrzu Górnik zremisował z Koroną Kielce 1:1.