2018.08.31
Górnik 1:1 Pogoń: Kolejny remis Zabrzan
TAGI: Pogoń Szczecin / Górnik Zabrze / LOTTO Ekstraklasa / 7. kolejka / GÓRPOG /

Portowcy nadal czekają na pierwszą wygraną. W meczu rozpoczynającym 7. kolejkę LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował z Pogonią Szczecin 1:1. Wynik otworzył Radosław Majewski, a do wyrównania z jedenastu metrów doprowadził Igor Angulo.

Przed tym spotkaniem Pogoń jako jedna z dwóch drużyn nie zanotowała zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach, z kolei ekipa z Zabrza miała na koncie o 4 punkty więcej. W pierwszej połowie bramce Tomasza Loski starali się zagrozić strzałami z dystansu Kamil Drygas oraz Tomas Podstawski. W 23. minucie doskonałą okazję do objęcia prowadzenia stworzyli gospodarze – Igor Angulo wywalczył dobrą pozycję, ale jego próbę obronił Łukasz Załuska. Z rzutu wolnego uderzał Radosław Majewski, piłka mogła wpaść „za kołnierz” golkipera Zabrzan, jednak ten skutecznie interweniował.

Po zmianie stron Kamil Drygas zostawił futbolówkę Radosławowi Majewskiemu, ten świetnie posłał ją tuż przy słupku, zdobywając pierwszą bramkę na wyjeździe dla swojego zespołu w tym sezonie. W 70. minucie Zvonimir Kozulj w nieprzepisowy sposób zatrzymał w polu karnym Szymona Matuszka. Sędzia wskazał na wapno, a do wyrównania doprowadził Igor Angulo. Akcję meczową mieli jeszcze Portowcy, jednak ze stałego fragmentu gry prosto w mur uderzał Ricardo Nunes. Ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.