2019.02.23
Górnik 2:1 Zagłębie S.: Ważne rozstrzygnięcie na dole tabeli
TAGI: Górnik Zabrze / LOTTO Ekstraklasa / 23. kolejka / Zagłębie Sosnowiec /

W pierwszym sobotnim meczu 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał u siebie Zagłębie Sosnowiec 2:1. Dla gospodarzy trafili Valeriane Gvilia oraz Igor Angulo, a honorowe trafienie dla gości zanotował Žarko Udovičič. Zespół z Sosnowca przez ostatnie minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Vamary Sanogo.

Przed tym starciem Górnik zajmował 14. pozycję, z kolei Zagłębie zamykało ligową tabelę. Obie ekipy były bardzo zdeterminowane i od początku szukały okazji do zdobycia bramki. Pierwszy strzał już w 3. minucie oddał Giannis Mystakidis, ale uderzenie było za słabe, by zaskoczyło Lukáša Hroššo. Druga próba zabrzan była już bezbłędna. Jesús Jiménez zagrał w punkt do Valeriane Gvilii, który otworzył wynik pierwszego sobotniego spotkania. Do wyrównania mógł doprowadzić Patrik Mráz, lecz piłka po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego trafiła tylko w poprzeczkę.

Zagłębie Sosnowiec błyskawicznie wzięło się do odrabiania strat po zmianie stron. Szymon Pawłowski wystawił futbolówkę Žarko Udovičiciowi, a ten kolanem z bliskiej odległości wpakował ją do siatki. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Igor Angulo w polu karnym rywali podbił piłkę i fenomenalnym strzałem z przewrotki dał prowadzenie swojej ekipie. Kilka minut później Mateusz Możdżeń mógł wyrównać z rzutu wolnego, jednak trafił w… poprzeczkę. Ostatecznie komplet punktów padł łupem podopiecznych Marcina Brosza.

Piast 1:0 Lech: Mistrzostwo dla Piasta!