2018.02.19
Górnik - Bruk-Bet Termalica: Zabójcze trio Górników
TAGI: Górnik Zabrze / skróty / Bruk-Bet /
Autor: MP Fot. 400mm

W ostatni meczu 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze podejmował Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Gospodarze po 4. meczach bez zwycięstwa liczyli na przełamanie przed własną publicznością. Piłkarze z Zabrza nie zawiedli i pokonali gości 3:0 po golach Łukasz Wolsztyńskiego, Rafała Kurzawy i Damiana Kądziora.

Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem, w którym to gospodarze okazali się skuteczniejsi. Na prowadzenie wyprowadził zabrzan Ł. Wolsztyński w 30. minucie meczu. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Igor Angulo. Mimo kilku niezłych sytuacji wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie, po wzorowej kontrze w 53. minucie, R. Kurzawa podwyższył wynik meczu. Przy pięknym uderzeniu z dystansu, asystę zanotował Ł. Wolsztyński. Goście ruszyli do odrabiania strat, co było wodą na młyn dla zawodników Górnika. Po kolejnym z kontrataków w 74. minucie wynik podwyższył Kądzior, tym razem dzięki świetnemu podaniu od Kurzawy. Kolejne okazje nie przyniosły podwyższenia rezultatu. Trio gospodarzy rozbiło Bruk-Bet Termalikę i trzy punkty zostały na Śląsku.

Skrót meczu

Najlepsze parady 5. kolejki

2019.08.21

5. kolejka: Paweł Brożek najlepiej oceniony w aplikacji!

2019.08.18

Miedziowa młodzież, dwie skrajności i mistrzowscy trenerzy... 5. kolejka (niedziela)