2019.04.29
Górnik Zabrze 4:0 Zagłębie Sosnowiec: Bezbłędni w rundzie finałowej
TAGI: Górnik Zabrze / LOTTO Ekstraklasa / 33. kolejka / Zagłębie Sosnowiec /

Na zakończenie 33. kolejki LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał u siebie Zagłębie Sosnowiec 4:0. Bramki na wagę zwycięstwa zdobyli Boris Sekulić, Jesús Jiménez oraz dwie Igor Angulo. Zawodnicy z Roosevelta po 3 kolejkach rundy finałowej zanotowali komplet punktów.

Fantastycznie wyglądał ostatni kwadrans pierwszej połowy w wykonaniu gospodarzy. Najpierw Igor Angulo wykorzystał błąd obrońców, po jego strzale piłka zatańczyła przed bramką, a po niefortunnym wybiciu przez obrońcę Zagłębia, futbolówkę do siatki skierował Boris Sekulić. 10 minut później Jesús Jiménez otrzymał dośrodkowanie w polu karnym, zabawił się defensorami beniaminka i podwyższył rezultat. Tuż przed zejściem do szatni najskuteczniejszy zawodnik LOTTO Ekstraklasy zdobył 21. bramkę w bieżącym sezonie.

Po zmianie stron gospodarze nie odpuszczali. Strzelec drugiego gola dostał podanie od Waleriana Gvilii, ale z 10 metrów uderzył prosto w słupek. Na domiar złego dla gości, Patrik Mráz został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Kropkę na „i” postawił najlepszy piłkarz Górnika, dzięki czemu podopieczni Marcina Brosza z czterema trafieniami odnieśli 4. zwycięstwo z rzędu.