STRONA OFICJALNA
2015.11.05
Hat-trick Nikolicia!

To nie udało sie jeszcze żadnemu zawodnikowi Ekstraklasy! Nemanja Nikolić został wybrany najlepszym piłkarzem października, zdobywając tym samym trzeci tytuł Piłkarza Miesiąca z rzędu. Wysoka forma strzelecka ponownie doceniona przez kapitanów drużyn i internautów w plebiscycie Ekstraklasy, Przeglądu Sportowego, Onet.pl, NC+ i Aztorin!

Liczba głosów na Piłkarza Miesiąca
Nikolić 8
Cetnarski 3
Rakels 3

Cztery mecze, trzy ze zdobyczą bramkową, łącznie sześć goli, w tym jeden hat-trick. Żaden inny piłkarz Ekstraklasy w październiku nie mógł pochwalić się takimi liczbami, jak reprezentant Węgier. W zestawieniu z dorobkiem wypracowanym w poprzednich miesiącach zawodnik Legii Warszawa ma już na koncie 16 trafień, co stanowi najlepszy wynik polskiej ligi od wyczynu Tomasza Frankowskiego w 2004 roku, Nikolić jest zarazem rekordzistą wśród obcokrajowców.

Trzeci z rzędu tytuł Piłkarza Miesiąca w Ekstraklasie Węgier zawdzięcza głosom kapitanów ligowych drużyn oraz internautów. W głosowaniach na stronach Ekstraklasa.tv, Przeglądu Sportowego i NC+ to właśnie Nikolić został wskazany jako najlepszy z dziesięciu nominowanych zawodników, oprócz tego zdobył 5 głosów od kapitanów drużyn rywali.

Po raz pierwszy w historii plebiscytu na Piłkarza Miesiąca w Ekstraklasie jeden zawodnik zdobył trzy tytuły pod rząd. Ten wyjątkowy hat-trick Nemanja Nikolić będzie mógł uczcić już w niedzielę, 8 listopada, kiedy Legia Warszawa podejmie Pogoń Szczecin.

Co ciekawe, po odebraniu nagrody dla Piłkarza Września napastnik zdobył trzy bramki w meczu z Cracovią. Czy listopad również rozpocznie od mocnego uderzenia? O tym przekonamy się już wkrótce, na razie gratulujemy Nikoliciowi wyjątkowego osiągnięcia w plebiscycie Ekstraklasy, Przeglądu Sportowego, Onet.pl, NC+ i Aztorin!


News

Długodystansowcy, rekord i derby... 19. kolejka (sobota)

2019.12.14

News

Pauzujący i zagrożeni - 19. kolejka

2019.12.12

News

Sędziowie 19. kolejki

2019.12.12

News

Oficjalny quiz Ekstraklasy: zwycięzcy w listopadzie!

2019.12.12

News

18. kolejka w obiektywie

2019.12.10

News

Cracovia 3:0 Raków - Trzy ciosy po przerwie

2019.12.08
News

Dzień bastionów... 18. kolejka (niedziela)

2019.12.07
News

Jagiellonia 0:1 KGHM Zagłębie - Słoweniec w formie

2019.12.07
Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Polityka Prywatności X