2018.10.26
Jagiellonia 1:1 Legia: Szlagier nie wyłonił zwycięzcy
TAGI: legia warszawa / Jagiellonia Białystok / LOTTO Ekstraklasa / 13. kolejka /

Aktualny mistrz podzielił się z wicemistrzem punktami. W ramach 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała z Legią Warszawa 1:1. Wynik otworzył Ivan Runje w pierwszej minucie, a punkt gościom zapewnił Sandro Kulenović pod koniec podstawowego czasu gry.

W ubiegłym tygodniu Dominik Nagy zdobył pierwszą bramkę w meczu z Wisłą już w 2. minucie spotkania. Ivan Runje widocznie pozazdrościł wyczynu zawodnikowi ze stolicy i w szlagierze 13. kolejki wpisał się na listę strzelców już w 50. sekundzie starcia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Guilherme. Jagiellonia starała się grać z kontry, jednak szybko traciła piłkę. Do wyrównania jeszcze przed przerwą próbował doprowadzić Sebastian Szymański. Jego próba zza pola karnego okazała się niecelna.

W drugiej połowie akcję na prawym skrzydle przeprowadził Bartosz Kwiecień i podał do Karola Świderskiego, który uderzył prosto w słupek. Idealną sytuację do zdobycia gola miał ponownie Szymański – Kante wyłożył mu futbolówkę na 11. metr, a ten przestrzelił. Kiedy wydawało się, że podopieczni Ireneusza Mamrota zapewnią sobie fotel lidera po 13. kolejce, w 89. minucie Andre Martins posłał piłkę ze stałego fragmentu gry w poprzeczkę, ale z dobitką zdążył Kulenović i zapewnił punkt aktualnym mistrzom Polski.

#EkstraGol: Trzeci Portowiec z rzędu