2018.03.05
Jagiellonia 2:0 Wisła - Lider nie zwalnia i bije rekord!
TAGI: Skrót / Wisła Kraków / Jagiellonia Białystok / 26. kolejka /
Autor: MN Fot. 400mm.pl

Piąte zwycięstwo w piątym meczu 2018 roku, ustanowiony nowy rekord klubu i trzypunktowa przewaga w tabeli. Jagiellonia Białystok nie zwalnia ani na chwilę, dziś na własnym stadionie pokonała Wisłę Kraków 2:0.

Mimo dobrego początku w wykonaniu Białej Gwiazdy, kiedy dwie doskonałe okazje zmarnował Carlos Lopez, dwa decydujące ciosy wyprowadził lider LOTTO Ekstraklasy. W pierwszej połowie po imponującej akcji lewym skrzydłem podanie Guilherme wykorzystał Przemysław Frankowski. Dla 22-letniego skrzydłowego to już drugi gol w nowym roku, kolejny przybliżający go do kolejnych powołań do reprezentacji Polski

W drugiej połowie najpierw zobaczyliśmy potwierdzenie siły Jagiellonii – do dośrodkowania Novikovasa najwyżej wyskoczył Mitrović, zostawiają na ziemi zagubionych obrońców Wisły i strzelając swojego pierwszego gola w LOTTO Ekstraklasie. Później za to pierwszego Islandczyka w historii polskiej ligi. Bodvar Bodvarsson zastąpił bohatera ostatnich meczów – Przemysława Frankowskiego, a chwilę później sędzia zakończył ostatni mecz 26. kolejki.

Jagiellonia Białystok utrzymała przewagę na szczycie tabeli i wciąż wyprzedza Legię Warszawa o trzy punkty.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 2:0 WISŁA KRAKÓW