2018.08.19
Jagiellonia 2:1 Piast: Wyszarpane zwycięstwo
TAGI: Piast Gliwice / Jagiellonia Białystok / LOTTO Ekstraklasa / 5. kolejka / JAGPIA /

Wicemistrzowie na zwycięskiej ścieżce. Jagiellonia Białystok wygrała z Piastem Gliwice 2:1 w ramach 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Bramkę na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry zdobył Arvydas Novikovas.

Goście od początku przycisnęli wicemistrzów wysokim pressingiem, ale podopieczni Ireneusza Mamrota dobrze operowali piłką. W barwach Jagielloni debiutował Mile Savković, który w 22. minucie wykorzystał przedłużone podanie Jakuba Wójcickiego i dał prowadzenie ekipie z Białegostoku. Wyrównać mógł Papadopulos. Czech znalazł się w doskonałej sytuacji, lecz przy uderzeniu nie trafił w futbolówkę. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy Arvydas Novikovas był faulowany, po czym ze stałego fragmentu oddał strzał z 20 metrów - nieznacznie się pomylił.

Po zmianie stron niezłym dośrodkowaniem popisał się Gerard Badia, bramkarz Jagiellonii minął się z piłką, a Patryk Dziczek doprowadził do wyrównania. Zawodnik Piasta mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, jednak czujnie w obronie zachował się Łukasz Klemenz. Kiedy wydawało się, że obie drużyny zanotują pierwszy remis w bieżących rozgrywkach, w doliczonym czasie Arvydas Novikovas pokonał Jakuba Szmatułę strzałem z woleja, zapewniając ekipie z Białegostoku 4. zwycięstwo z rzędu.

Jagiellonia 0:4 Zagłębie L.: Popis Miedziowych