2019.04.06
Jagiellonia 2:1 Zagłębie Sosnowiec: Powrót na zwycięską ścieżkę
TAGI: Jagiellonia Białystok / LOTTO Ekstraklasa / 29. kolejka / Zagłębie Sosnowiec /

Po sześciu meczach bez zwycięstwa Jagiellonia znowu wygrywa. W ramach 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy ekipa z Białegostoku pokonała Zagłębie Sosnowiec 2:1. Bramki na wagę 3 punktów zdobyli Jesus Imaz z jedenastki oraz Patryk Klimala. Dla gości honorowe trafienie z 11 metrów zanotował Vamara Sanogo.

Dwa różne cele miały obie ekipy po 28 seriach gier. Jagiellonia chciała ponownie wskoczyć do górnej ósemki, z kolei Zagłębie wydostać się ze strefy spadkowej, wygrywając 3. raz z rzędu w lidze. Goście mogli znakomicie wejść w to spotkanie. Szymon Pawłowski dośrodkował z 25. metra w pole karne, gdzie nogę dołożył Mateusz Cichocki i skierował piłkę do siatki, jednak po wideoweryfikacji gol nie został uznany.

W 18. minucie sędzia wskazał na wapno po faulu Martina Tótha na Tarasie Romanczuku. Pewnym egzekutorem z linii 11 metrów okazał się Jesús Imaz. Jeszcze przed zmianą stron Arvydas Novikovas świetnie zmylił dwóch rywali, zagrał do Patryka Klimali, a ten skierował futbolówkę między słupki. W drugiej części gospodarze nie kwapili się, aby zdobyć 3. gola, a zawodnicy z Sosnowca nie stwarzali okazji do złapania kontaktu. Dopiero na 10 minut przed końcem honorową bramkę z rzutu karnego strzelił Vamara Sanogo.