2018.11.30
Jagiellonia 3:1 Arka: Rozkręcili się w drugiej połowie
TAGI: Jagiellonia Białystok / Arka Gdynia / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

Jagiellonia Białystok zwyciężyła u siebie 3:1 z Arką Gdynia. Podopieczni Ireneusza Mamrota musieli odrabiać stratę, ale zatriumfowali dzięki dwóm bramkom Karola Świderskiego i jednemu trafieniu Arvydasa Novikovasa.

W pierwszej połowie obie ekipy stworzyły sobie po jednej groźniej sytuacji. Dla Arki trafić mógł w 29. minucie Luka Zarandia, ale świetnie w bramce spisał się Marian Kelemen i w ostatniej chwili go zablokował. Po drugiej stronie zobaczyliśmy mocny strzał z dystansu Martina Pospisila, po którym do wysiłku został zmuszony Pavels Steinbors. Im dłużej trwał mecz, tym więcej było konkretnych ataków.

Krótko po zmianie stron piłkarze Arki znaleźli drogę do bramki. Na listę strzelców wpisał się Michał Janota, wykorzystując błąd obrońców rywala. Wyrównanie nadeszło szybko, bo już w 58. minucie zza pola karnego celnie przymierzył Karol Świderski. Jeszcze mniej czasu minęło, zanim gracz Jagi skompletował dublet – raptem pięć minut później dał bowiem swojej drużynie prowadzenie po strzale głową. Końcowy wynik na 3:1 ustalił w końcówce Arvydas Novikovas.

Sędziowie 6. kolejki

2019.08.22

Najlepsze parady 5. kolejki

2019.08.21

5. kolejka: Paweł Brożek najlepiej oceniony w aplikacji!

2019.08.18

Miedziowa młodzież, dwie skrajności i mistrzowscy trenerzy... 5. kolejka (niedziela)