2018.04.14
Jagiellonia - Górnik: Angulo - postrach Jagi

Ostatnie mecze między Jagiellonią Białystok, a Górnikiem Zabrze przynosiły sporo goli w ostatnim kwadransie gry. W dzisiejszym starciu piłkarze nie złamali tej zasady. Wszystkie trzy bramki padły po 80. minucie! Goście wygrali 2:1.

To zasługa przede wszystkim Igora Angulo. Hiszpański napastnik ma patent na Jagę. Mierzył się z tym zespołem w Ekstraklasie trzykrotnie i we wszystkich tych spotkaniach minimum raz wpisał się na listę strzelców! Po dzisiejszej rywalizacji jego bilans w rywalizacji z Dumą Podlasia wynosi pięć goli! Mariusza Pawełka pokonał on w 81. i 85. minucie. Dzięki temu został nowym liderem klasyfikacji strzelców LOTTO Ekstraklasy.

Jagiellonię stać było tylko na odpowiedź Karola Świderskiego kilkadziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. Porażka pozbawiła ją szans awansu na pierwsze miejsce w tabeli po 31. kolejce. Zaskakująco zatem dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej (Lech i Jaga) poniosły na starcie finałowej fazy porażki!

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 1:2 GÓRNIK ZABRZE