2019.08.25
KGHM Zagłębie 0:3 Piast - Pewni mistrzowie
TAGI: Piast Gliwice / 6. kolejka / KGHM Zagłębie Lubin / 2019/2020 /

Mistrzowie Polski znowu triumfują. W ramach 6. kolejki sezonu 2019/2020 Piast Gliwice pewnie pokonał KGHM Zagłębie Lubin 3:0 po trafieniach Jorge Felixa, Piotra Parzyszka oraz Gerarda Badii.

Już po 10 minutach aktualni mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie. Po wrzutce z narożnika Bartosz Rymaniak odegrał do Jorge Felixa, a ten niepilnowany bez problemów pokonał Konrada Forenca. W pierwszej połowie to goście dochodzili do głosu, a Zagłębie nie stworzyło stuprocentowej okazji.

Po zmianie stron znowu Tom Hateley zagrywa z rzutu rożnego, futbolówkę głową w stronę bramki kieruje Piotr Parzyszek, a ta wpada do siatki po błędzie golkipera. W doliczonym czasie kropkę nad „i” postawił Gerard Badia wykorzystując prostopadłe zagranie kolegi z zespołu.

Jagiellonia 0:0 Legia - Bez goli w meczu na szczycie