2019.04.26
KGHM Zagłębie 2:0 Jagiellonia: Pierwsze punkty Miedziowych
TAGI: Jagiellonia Białystok / KGHM Zagłębie Lubin / 33. kolejka / Skrót meczu /
Autor: MN Fot. 400mm.pl

Na otwarcie 33. kolejki LOTTO Ekstraklasy 2018/19 KGHM Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie Jagiellonię Białystok 2:0. Oba gole padły w pierwszej połowie, a ich autorami byli Damjan Bohar i Patryk Tuszyński.

Dla Miedziowych to dopiero pierwsze zwycięstwo w rundzie finałowej Grupy A, do której dostali się w 30. kolejce pokonując Wisłę Kraków. Jagiellonia przegrała w decydującej fazie sezonu po raz pierwszy, jednak dla zawodników Ireneusza Mamrota najważniejszy jest już czwartkowy finał Totolotek Pucharu Polski na PGE Narodowym przeciwko Lechii.

Gospodarze lepiej weszli w to spotkanie od samego początku, czego dowodem był gol Damjana Bohara już w 6. minucie. Na bramkę Kelemena mocno uderzał Bartłomiej Pawłowski, a na drodze piłki stanął jeszcze Bohar, który zdążył szybko złożyć się do strzału głową i umieścić piłkę w siatce.

Na drugi cios nie trzeba było długo czekać. Składna akcja po stałym fragmencie gry między Pawłowskim, Starzyńskim, Jagiełłą i Tuszyńskim przyniosła temu ostatniemu 10. trafienie w sezonie, a KGHM Zagłębiu Lubin pewne prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.