2019.04.20
KGHM Zagłębie 2:3 Pogoń: Festiwal rzutów karnych
TAGI: Ekstraklasa / LOTTO Ekstraklasa / KGHM Zagłębie Lubin / Pogoń Szczecin /

W 31. kolejce 2018/19 KGHM Zagłębie Lubin podejmowało Pogoń Szczecin. Po komplet punktów sięgnęli Portowcy, którzy zwyciężyli 3:2.

Na otwarcie wyniku nie trzeba było długo czekać, już w 7. minucie piłkę w siatce umieścił Damjan Bohar. Równie szybko nadeszła jednak odpowiedź gości, bo już cztery minuty później Zvonimir Kozulj z powodzeniem uderzył z dystansu. Po kwadransie gry obejrzeliśmy pierwszy tego dnia rzut karny. Kamil Drygas oddał jednak nieudany strzał i nie zmienił wyniku.

O wiele lepiej z jedenastką poradził sobie za to w 20. minucie Filip Starzyński, czyli najlepszy wykonawca karnych w tym sezonie. Trzeci rzut karny w meczu przypadł Pogoni. Tym razem piłkę wziął Adam Buksa i nie pomylił się. W drugiej połowie Portowcy dopięli swego. Na wysokości zadania stanął Kamil Drygas, który świetnie strzelił zza szesnastki i ustalił końcowy wynik na 3:2 dla Portowców.