2018.03.02
KGHM Zagłębie - Lechia: Zero na jubileusz

Lechia Gdańsk rozgrywała dziś swój siedemsetny mecz w historii występów w Ekstraklasie. Miała w nim chęć na odniesienie pierwszego tegorocznego zwycięstwa. Uniemożliwiła jej to jednak postawa KGHM Zagłębia Lubin. W starciu tych zespołów padł remis 0:0.

To pierwsze spotkanie między nimi w Ekstraklasie bez bramek od sezonu 1987/88. Przerwana została także seria dziewięciu spotkań między nimi zakończonych wyłonieniem zwycięzcy. Przy czym osiem z tych spotkań wygrała Lechia.

Tym razem gdańszczanie byli raczej stroną defensywną. Lepsze okazje mieli Miedziowi. W końcówce I połowie dwie dobre sytuacje zmarnował Jakub Mares. Blisko końcowego gwizdka zimnej krwi zabrakło zaś Arkadiuszowi Woźniakowi. W rezultacie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Jeden punkt zdobyty dziś daje Miedziowym aktualnie siódmą pozycję w lidze. Lechia znajduje się pięć lokat niżej i coraz bardziej mgliście przedstawia się jej perspektywa awansu do czołowej ósemki.

KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN 0:0 LECHIA GDAŃSK

Trener Maja w LOTTO Ekstraklasie: Waldemar Fornalik