2019.04.05
Korona 0:2 KGHM Zagłębie: Jedną nogą w górnej ósemce
TAGI: Korona Kielce / LOTTO Ekstraklasa / Zagłębie Lubin / 29. kolejka /

KGHM Zagłębie Lubin zbliżyło się do górnej ósemki. W ramach 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy ekipa z Dolnego Śląska pokonała w Kielcach Koronę 2:0. Gole na wagę zwycięstwa zdobyli Bartłomiej Pawłowski oraz Damjan Bohar.

Ważne spotkanie w kontekście walki o górną ósemkę zostało rozegrane w Kielcach. Obie ekipy po 28. kolejkach dzielił zaledwie jeden punkt – KGHM Zagłębie Lubin zajmowało 8., a Korona Kielce 10. pozycję w ligowej tabeli. Pierwszą dogodną okazję stworzyli goście. Filip Starzyński uruchomił na prawej stronie wbiegającego zza linii obrońców Bartłomieja Pawłowskiego, ale napastnik uderzył prosto w bramkarza. W początkowych 45 minutach lepsze wrażenie sprawiła Korona. Swoich okazji szukał Wato Arweladze, a Felicio Brown Forbes nawet zdołał umieścić futbolówkę w siatce, jednak znajdował się na spalonym i trafienie nie zostało uznane. Tuż przed zejściem do szatni znakomitą interwencją popisał się Konrad Forenc, ratując swój zespół przed stratą gola.

Po zmianie stron z większą chęcią zwycięstwa atakowali goście, lecz na pierwszą bramkę kazali czekać prawie 80 minut. Bartłomiej Pawłowski poprowadził piłkę z połowy boiska, nieatakowany miał dużo wolnego miejsca i oddał niesygnalizowany strzał, który wpadł między słupki Korony. Kilka chwil później Damjan Bohar wykorzystał znakomite dośrodkowanie i podwyższył wynik z najbliższej odległości.