2018.04.21
Korona - Jagiellonia: Jaga nie odpuszcza liderowi
TAGI: Jagiellonia Białystok / Korona Kielce / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

Na koniec sobotnich zmagań w ramach 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy Korona Kielce grała z Jagiellonią Białystok. Po komplet punktów sięgnął wicelider, zwyciężając 3:0. Bohaterem okazał się Arvydas Novikovas, autor dwóch goli i asysty.

Znając wynik piątkowego meczu Lechia, piłkarze z Białegostoku wiedzieli, że muszą wygrać, żeby utrzymać dystans do lidera. Pomimo tego w pierwszej połowie to gospodarze grali konkretniej. Najciekawsza sytuacja przed przerwą miała miejsce w 23. minucie. Wtedy strzelał Ivan Jukić, a Marian Kelemen popisał się fenomenalną obroną, odbijając piłkę znad linii bramkowej.

Impas przełamało wejście Arvydasa Novikovasa. W drugiej połowie wszystko kręciło się wokół niego. Najpierw w 63. minucie wyłożył piłkę Romanowi Bezjakowi, który dał białostoczanom prowadzenie. Później, w 71. minucie, świetnie rozpoczął i wykończył akcję, umieszczając futbolówkę tuż przy słupku. W 88. minucie Litwin wykonywał rzut karny, ale strzał podcinką mu nie wyszedł. Szybko jednak się zrehabilitował, bo kilkadziesiąt sekund później dobił strzał Karola Świderskiego. Tym samym ustalił końcowy rezultat na 3:0 dla Jagi.

Trener Maja w LOTTO Ekstraklasie: Waldemar Fornalik