2019.03.03
Lech 1:0 Arka: Skromnie, ale zwycięsko
TAGI: Lech Poznań / Arka Gdynia / LOTTO Ekstraklasa / Ekstraklasa /

W przypadającym na niedzielny wieczór meczu 24. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Arką Gdynia lepsi okazali się podopieczni Adama Nawałki. Kolejorz wygrał 1:0 dzięki bramce Christiana Gytkjaera.

Na otwarcie wyniku trzeba było trochę poczekać. Konkretniej do 39. minuty, gdy świetną akcję duetu Robert Gumny-Kamil Jóźwiak wykończył mocnym strzałem Christian Gytkjaer. Zanim wpadła do siatki, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a dla Duńczyka był to dziesiąty gol w dziesiątym z kolei meczu przy Bułgarskiej.

W drugiej połowie nie było zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Warto wspomnieć o długiej, kombinacyjnej akcji Arki z 62. minuty, zakończonej uderzeniem z główki Macieja Jankowskiego. Na gola nie pozwolił jednak Jasmin Burić. Również głową strzelał w 90. minucie Rafał Siemaszko, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Więcej emocji nie było i wynik z pierwszej części gry nie uległ zmianie. Dla Adama Nawałki to pierwsze zwycięstwo nad Arką w czasie kariery trenerskiej.

Skarb Kibica Ekstraklasy z "Przeglądem Sportowym"