2018.09.01
Lech 1:1 Piast: Remis drużyn z czołówki
TAGI: Lech Poznań / Piast Gliwice / LOTTO Ekstraklasa / 7. kolejka / LPOPIA /

Podział punktów w Poznaniu. Lech zremisował z Piastem 1:1 w ramach 7. kolejki LOTTO Ekstraklasy. W pierwszej połowie z rzutu karnego wynik otworzył Christian Gytkjaer, a po przerwie wyrównał Tom Hateley.

Wiadomo było, że po wygranej Lechii żaden zespół nie wskoczy na fotel lidera, ale walka o drugą pozycję przed przerwą na reprezentację wciąż trwała. Pierwsza część spotkania należała do gospodarzy, mimo że do stuprocentowej sytuacji doprowadzili gracze Piasta. Świetnie dośrodkował  Aleksander Jagiełło, w doskonałej pozycji znalazł się Hateley, jednak spudłował z jedenastu metrów. W drużynie Kolejorza żywiołowo ruszył do ataku Kamil Jóźwiak, który został sfaulowany w polu karnym rywala. Sędzia podyktował jedenastkę, a Christian Gytkjaer pewnie ją wykorzystał. Kilka minut później piłka wpadła pod nogi zawodnika asystująego przy pierwszym golu. Tym razem znakomitą interwencją popisał się František Plach. Kapitan Lecha mógł podwyższyć rezultat  przed zejściem do szatni - Duńczyka od triumfu dzieliły centymetry.

Duże ożywienie w szeregach gości wniósł Mateusz Mak, zmieniając Aleksandra Jagiełłę. Najpierw uderzył ponad poprzeczkę, później zagrał do Felixa, który przedłużył do Joela Valencii, a ten mocno strzelał, lecz Putnocky nie dał się zaskoczyć. Na kwadrans przed końcem dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Tom Hateley, doprowadzając do wyrównania. Ekwadorczyk zdobył drugą bramkę dla Piasta, jednak znajował się na spalonym i trafienie nie zostało uznane. Obie ekipy zgarnęły po punkcie i nadal znajdują się w czołówce.